Bajka o chemiku, który został testerem

Dlaczego chce pan zostać testerem? - to pytanie padało na każdej rozmowie kwalifikacyjnej. W jednej korporacji padło nawet trzy razy! Ponieważ rozmowa składała się z kilku części, w których uczestniczyły różne pary osób rekrutujących. I za każdym razem opowiadałem tę samą interesującą i przekonującą bajkę, którą pamiętałem doskonale. Powtarzałem ją przecież niemal codziennie – na rekrutacjach czy pośród znajomych.

Czytaj więcej: Bajka o chemiku, który został testerem

Testowanie kontekstu rozmowy chatbota

 

  Chatbot stworzony jest głównie po to, aby móc rozmawiać z człowiekiem. W skład tego wchodzi prowadzenie zwykłej rozmowy, pomoc w rozwiązaniu problemu (np. wyszukanie odpowiednich treści w aplikacji), odciążenie konsultantów, dokonanie zmiany statusu produktu oferowanego przez instytucję finansową itd. Sam proces nauki języka przez bota to nie wszystko. Oprócz poprawnego rozpoznawania wpisywanych zdań, każdy bot musi umieć prowadzić rozmowę tak, aby odpowiedzieć na zestaw pytań danego użytkownika,  ewentualnie prowadzić tą rozmowę tak, aby użytkownik osiągnął zamierzony cel. Niniejszy artykuł proponuje strategię, która umożliwi testowanie wybranych problemów rozumienia kontekstu przez chatbota.

Czytaj więcej: Testowanie kontekstu rozmowy chatbota

Praktykanci szukają pracy

Kolejna edycja kursu Praktyka testowania dla początkujących testerówza nami. Pokazaliśmy już, że nauka z nami pomaga w znalezieniu pracy. Część z naszych "absolwentów" znalazła zatrudnienie zaraz po ukończeniu kursu i weszła na rynek bez problemu. I to mimo tego, iż rynek testerski staje się coraz bardziej wymagający. Jednak są wśród nich i tacy, którzy ciągle zadają sobie pytanie co mogą zrobić więcej by zaistnieć w oczach rekrutujących. Zdobyli oni wiedzę teoretyczną i praktykę, rozesłali CV, a telefon ciągle milczy. Z takimi problemami boryka się dzisiaj wiele osób chcących zmienić dotychczasową pracę lub chcących podjąć tą pierwszą, wymarzoną jako tester oprogramowania. 

Czytaj więcej: Praktykanci szukają pracy
 

Najbliższe terminy szkoleń

 

27-28 maja - Warszawa

JAVA dla testerów oprogramowania


27-31 maja - Wrocław

ISTQB Poziom Zaawansowany - Kierownik Testów


30-31 maja - Gdańsk

Testowanie wydajności

 

Partnerzy

Narzędzia testerskie