Ludzie testowania 2019 - podsumowanie

Ludzie testowania 2019 - podsumowanie
Rozpoczynamy podsumowania roku 2019 i zachęcamy Was do tego samego. Kto Waszym zdaniem odcisnął największe piętno na polskim testowaniu w 2019 roku?

O tym, kogo wspólnie nominowaliśmy do tytułu "Człowieka Testowania 2019" możecie przypomnieć sobie w artykułach o pretendentach.

Każde z nich mocno napracowało się w tym roku i zrobiło bardzo wiele w zakresie przekazywania wiedzy, pogłębienia integracji społeczności, czy rozwoju testowania.

Karolinie Zmitrowicz nie udało się utrzymać stanowiska prezydenta ISTQB, ale za to skupiła się na działaniach lokalnych. Pcha do przodu spolszczenie TMMi, Quality 3D i konferencje jakościowe. SJSI pod jej rządami staje się przyjaźniejsze i bardziej otwarte.

Michał Buczko w tym roku nie wystąpił już na tylu konferencjach co w 2018, co nie zmienia faktu, że ciągle możemy go spotkać w wielu miejscach. Bartek Szulc objeździł połowę testerskich konferencji ze swoimi wystąpieniami, a wszystkie zdobyte znajomości i pomysły przekuł w kolejną, udaną edycję A&A Days.

Marta Firlej wykonuje swoją pracę u podstaw i z energią realizuje kolejne pomysły. Aktualnie staje się najbardziej rozpoznawanym ambasadorem polskiego testowania za granicą.

Część z nominowanych w ubiegłym roku osób również pokazała niezwykłe zaangażowanie.

Kasia Balcerzak kontynuowała serię wystąpień i testerskich podróży po globie.

Kamila i Wojtek Gawrońscy rozwijają swój podcast, projekty i coraz mocniej pokazują swoje projakościowe podejście. Ich prezentacje i warsztaty zawsze są wysoko oceniane.

Michał Krzyżanowski jest nowym obliczem polskiego testowania, a jego kolejne wykłady przyjmowane są z coraz większym entuzjazmem. Inicjatywa DevOwls to kolejne otwarcie w testowaniu.

Piotr Wicherski może zniknął z przestrzeni publicznej, ale jako moderator grupy FB Testowanie Oprogramowania wykonuje tytaniczną pracę na rzecz członków fejsbukowej społeczności.

Wśród niewymienionych wcześniej osób jest Jakub Rosiński. Dla Jakuba to był naprawdę dobry rok. Zrobił świetną serię prezentacji - było kontrowersyjnie, ale w pełni merytorycznie. Do tego zbiór zarówno nowych, jak i rozwijanych inicjatyw, motywowanych nieskończonymi pokładami wiedzy i empatii.

Dopiero po fakcie zauważyliśmy jaki ogrom pracy przy wdrożeniu nowego sylabusa ISTQB Poziomu Podstawowego wykonał Lucjan Stapp. to dzięki niemu w miarę gładko przeszliśmy do nowej wersji.

Wiemy, że nie widzimy wszystkiego i wszystkich. Pomóżcie nam!

Kto Waszym zdaniem w tym roku wykonał taką pracę, że kręgosłup zgina się do ukłonu, a ręce same składają się do oklasków? Przekazujcie swoje propozycje wysyłając je na adres redakcji (kontakt@testerzy.pl) lub wpisujcie w komentarzach na profilach społecznościowych i pod artykułem. Niech nikt nie będzie pominięty!

To powinno Cię zainteresować