Nagroda dla organizatorów meetup-ów

UKSTAR 2019 pozwala głosować na „Software Meet-up Hero Award”. Wśród nominatów jest też polski akcent.

 

Dan Ashby - London Software Testing Clinic

Danny Dainton - South West Test

Kirill Linnik - DevClub Estonia

Karo Stoltzenberg - Cambridge Tester Meet-up

Craig Wylie - Edinburgh Testing Meet-up

Karolina Zmitrowicz - Quality Meet-up 3D

 

Głosy można oddawać do 19.12. na stronie https://ukstar.eurostarsoftwaretesting.com/software-meetup-hero-vote/

 

"Microsoft kończy z ręcznym testowaniem aplikacji" czyli clickbait

Jeśli jesteś testerem i natykasz się na artykuł, że to już koniec testowania ręcznego automatycznie klikasz w link.

Artykuł o tytule „Microsoft kończy z ręcznym testowaniem aplikacji” odnosi się do próby dostarczenia sprawniejszego mechanizmu migrowania środowiska z własnymi aplikacjami do najnowszej wersji systemu operacyjnego. Dzięki temu organizacje będą miały podstawowe informacje o potencjalnych problemach kompatybilności z wyprzedzeniem. Technologia zacna, ale oryginał artykułu nic nie mówi, o tym, że skończy się testowanie ręczne. Powstanie jedynie narzędzie, które sprawdzi aspekt kompatybilności.

Tak więc nie jest prawdą, że w Microsoft będą teraz testować jedynie automatami. Źródło artykułu, zatytułowane „Helping customers shift to a modern desktop” w żadnym miejscu nie wspomina o końcu testowania manualnego.

 

Notka prasowa: https://www.centrumxp.pl/Publikacja/Microsoft-konczy-z-recznym-testowaniem-aplikacji

Oryginał: https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/blog/2018/09/06/helping-customers-shift-to-a-modern-desktop/

 

 

DebatQA on Tour #1

Zapraszamy na pierwszy event DebatQA on Tour w Bydgoszczy! To wydarzenie dla wszystkich, którym bliska jest jakościowa praca przy projektach IT: inzynierach QA, developerach, project managerach I inny.

 

Tematy
Jak rozwinęła się rola QA od waterfalla, przez Agile, aż po DevOps. Co się zmieniło? Co robimy inaczej? Czy zapewniamy jakość lepiej…? Czy testerzy są dalej potrzebni?

Wspólnie poszukamy odpowiedzi na te i inne pytania. Spotkanie będzie miało forme swobodnej dyskusji z motywami przewodnimi. Nie zabraknie też przekąsek i czegoś do picia. Przyjdź i podziel się swoim doświadczeniem, opowiedz o podejściu i oczekiwaniach. Wnioski będą wartościowe dla wszystkich!

 

Szczegóły organizacyjne
17 maja 2018 spotykamy się o 18.00 w Cafe Kino w Bydgoszczy, przy ulicy Długiej 32. Dołączajcie do wydarzenia, żebyśmy byli pewni, że miejsce pomieści wszystkich zainteresowanych. Spotkanie przewidziane jest na trzy godziny.

LINK >>

 

O DebatQA

To miejsce dla dzielenia się wiedzą, integracji pomiędzy różnymi obszarami projektów IT i dyskusji o dalszym ulepszaniu codziennej pracy.

 

Ursusa problemy z systemami informatycznymi

Komisja Nadzoru Finansowego skierowała do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie żądanie zawieszenia obrotu akcjami Ursus SA. Zawieszenie nastąpiło na skutek nieprzekazania przez spółkę do publicznej wiadomości, w terminie określonym przepisami prawa, "raportów rocznych za rok obrotowy 2017". Dlaczego? Z powodu błędów systemu.

Czytaj więcej: Ursusa problemy z systemami informatycznymi